Teaduse, teadusliku mõtteviisi ja kultuuri väärtustamiseks antavad stipendiumid, preemiad ja auhinnad.
Alusdokumendid:
Teaduse, teadusliku mõtteviisi ja kultuuri väärtustamiseks antavad stipendiumid, preemiad ja auhinnad.
Alusdokumendid:
Riigi teaduspreemiad määratakse Eesti teadustöötajatele ja teaduskollektiividele silmapaistvate teadus- ja arendustöö tulemuste eest.
Kontakt ja lisainformatsioon: Terje Tuisk, terje.tuisk@akadeemia.ee
Riigi teaduspreemiate komisjon kuulutab Vabariigi Valitsuse nimel välja 2025. aasta Eesti vabariigi teaduspreemiate konkursi.
Riigi teaduspreemiad määratakse Eesti teadustöötajatele ja teaduskollektiividele silmapaistvate teadus- ja arendustöö tulemuste eest.
Komisjon ootab ettepanekuid 10. detsembriks 2024 elektrooniliselt teaduste akadeemia konkursside e-keskkonnas.
PREEMIATE VALDKONNAD
1. Elutööpreemia. Preemia pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest, üks preemia, 65 000 eurot.
2. Aastapreemiad. Eelneva nelja aasta (2021–2024) jooksul valminud ja avaldatud parimate teadustööde või tööde tsüklite esiletõstmiseks, kuni kaheksa preemiat, á 20 000 eurot järgmistes valdkondades:
3. Preemia teadusliku avastuse eest (vastava teadusala paradigmat ja maailmapilti mõjutava või uut teadusvaldkonda rajava teadusliku avastuse või olulise sotsiaal-majandusliku mõjuga innovaatilise tooteni viinud teaduslikul avastusel põhineva leiutise või teadus- ja arendustöö eest, 50 000 eurot).
Ettepanekuid preemia määramiseks võivad komisjonile esitada ülikoolide ning positiivselt evalveeritud teadus- ja arendusasutuste akadeemilised otsustuskogud, Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikud, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia otsustukogu, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Teenusmajanduse Koda.
Teaduskollektiivi esitamisel peab kõigil kollektiivi liikmete teaduslik panus olema ettepanekus täpselt kirjeldatud.
Aastapreemia saanud teadustööde tsükli ühtegi osa ei ole lubatud kaasautorite poolt järgmistel aastatel aastapreemiale esitatavate teadustööde tsüklite osana kasutada.
Aastapreemiaga autasustatud teadustöötajaid ja teadusrühmi võib taas esitada aastapreemia määramiseks kümne aasta möödudes preemia määramisest.
ESITATAVAD MATERJALID
Kõigi valdkonade kandidaatide puhul lisaks isiku- ja kontaktandmetele:
1) esildis, kuni 3 lk;
2) organisatsiooni juhtorgani otsus;
3) elulookirjeldus, kuni 3 lk;
4) publikatsioonide ning muude materjalide nimistu ja/või publikatsioonid/materjalid.
Täpsemaid detaile vt vormist, avastuspreemia puhul tuleb mõned dokumendid esitada ka inglise keeles.
Kontakt: Terje Tuisk, terje.tuisk@akadeemia.ee
2024. aasta riigi teaduspreemiate määramine. Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 12.02.2024, nr 37.
2023. aasta riigi teaduspreemiate määramine. Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 10.02.2023, nr 53.
2022. aasta riigi teaduspreemiate määramine. Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 10.02.2022 nr 37.
2021. aasta riigi teaduspreemiate määramine. Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 11.02.2021 nr 69.
2020. aasta riigi teaduspreemiate määramine: Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 06.02.2020 nr 49.
2019. aasta riigi teaduspreemiate määramine: Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 14.02.2019 nr 44.
2018. aasta riigi teaduspreemiate määramine: Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 08.02.2018 nr 27.
2017. aasta riigi teaduspreemiate määramine: Vabariigi valitsuse korraldus „Riigi teaduspreemiate määramine“, vastu võetud 10.02.2017 nr 44.
Varasemate riigi teaduspreemiate saajate nimistut vaata siit.
Akadeemik Mihhail Bronšteini nimeliste majandusteaduste preemiatega tunnustatakse Eesti majandusteadlaste teoreetilisi arendusi ja nende edukaid rakendusi.
2025. aastal antakse välja kaks preemiat:
Preemiatele võivad kandideerida kõik Eesti teadusasutustes töötavad teadlased ja eksperdid ning Eesti kodakondsusega või Eesti pikaajalise elaniku elamisloaga või alalise elamisõigusega, kuid väljaspool Eestit töötavad teadlased ja eksperdid. Kandideerida saab nii üksikteadlane või ekspert kui ka neist koosnev teadustöörühm.
Preemiatele esitatud teadustööd või nende tsüklid peavad olema publitseeritud rahvusvahelistes eelretsenseeritavates ajakirjades või antud välja tunnustatud teaduskirjastustes või Eesti ülikoolide ja teadus- ja arendusasutuste poolt monograafiana või kogumiku peatükina aastail 2022–2024.
Akadeemik Mihhail Bronšteini nimeliste majandusteaduste preemiate statuut on leitav siit.
Preemiate algataja ja finantseerija on akadeemik Mihhail Bronšteini perekond.
Preemiakandidaadi või kandidaatide ülesseadmiseks tuleb sisestada hiljemalt 18. detsembril 2024 elektrooniliselt aadressil https://ta-konkursid.ee järgmine informatsioon:
Preemiad antakse välja jaanuaris 2025.
2024. aastal anti välja kaks preemiat. Rohkem infot siin.
2023. aastal anti välja kaks preemiat. Rohkem infot siin.
Lisainfo: Ülle Sirk, ylle.sirk@akadeemia.ee
on asutatud eesmärgiga tõsta esile Eestis töötavate noorte teadlaste ja inseneride saavutusi arendustegevuses ja teaduslike uurimistulemuste levitamisel.
Preemia statuut (pdf)
Preemiasaajad
Rünno Lõhmus – 2001
Arne Asper, Kristo Heero, Sven Heiberg – 2005
Jaan Raik – 2007
on loodud monograafiliste teadustööde ning populaarteaduslike raamatute koostamise lõpetamise ja vormistamise toetamiseks.
Stipendiumide eeskiri (pdf)
Alates 1951. aastast kogunevad noored teadlased ja Nobeli auhinna laureaadid Lindau saarele Saksamaal, et tutvuda, vahetada teadmisi, ideid ning kogemusi.
2005. aastal 29. juunist kuni 4. juulini 74. korda toimuv Lindau kohtumine on pühendatud keemiale. Kohtumisele saavad kutse vastava valdkonna nobelistid ja ~600 noort kõikjalt maailmast.
Eestis saab Lindau kohtumisele pääsemiseks taotluse esitada Eesti teaduste akadeemiale. Rohkem infot Lindau kohtumiste kohta leiab nende kodulehelt, tutvustavat videot näeb siit.
KANDIDEERIMINE
Osalemistaotlusi saavad esitada keemia või sellega lähedalt seotud erialade üliõpilased (bakalaureuse, magistri või doktoritudengid) või noored teadlased (järeldoktorid); vt iga taseme nõudeid valikukriteeriumite dokumendist (pdf).
Kandideerimine oli avatud 15. oktoobrini 2024 teaduste akadeemia konkursside elektroonilises keskkonnas: ta-konkursid.ee/.
2025. aasta kandidaatide valiku kriteeriumid (pdf).
Lisaks kandidaadi andmetele tuleb keskkonda üles laadida:
KONKURSI AJAKAVA
KULUD
Kohtumisele pääsenute elamiskulud Lindaus (majutus ja toitlustamine) katavad kohapealne korralduskomitee ja Eesti teaduste akadeemia ühiselt, sõidukulud katab Eesti teaduste akadeemia.
Kontakt ja lisainfo: Terje Tuisk, terje.tuisk@akadeemia.ee
Lisainfo Lindau kohtumise kohta: http://www.lindau-nobel.org
Lindau kohtumine 2024
Järjekorras 73. Lindau kohtumine oli pühendatud füüsikale ja toimus 30. juunist 5. juulini. Üritusel osalesid 37 Nobeli preemia laureaati ja Fieldsi medali laureaat Efim I. Zelmanov, kes kohtusid ligi 650 noore teadlasega üle kogu maailma, et vahetada teadmisi, ideid ja kogemusi. Eestist osales Tartu ülikooli materjaliteaduse teadur Kristjan Kalam, kelle muljeid saab lugeda tema Lindau päevikust.
Lindau kohtumine 2023
72. Lindau kohtumine oli pühendatud arstiteadusele ja füsioloogiale ning toimus 25.–30. juunil. Eestist osalesid Tartu ülikooli arstiteaduskonna 5. kursusel õppiv Brita Laht ning Tartu ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi inimese füsioloogia teadur Kattri-Liis Eskla. Osalejate muljed leiab siit. Rohkem infot Lindau kohtumiste veebilehel.
Lindau kohtumine 2022
71. Lindau kohtumine oli pühendatud keemiale ja toimus 26. juunist kuni 1. juulini 2022. Rohkem infot siin. Noorte majandusteadlaste kohtumine Nobeli preemia laureaatidega majandusteaduse alal toimus 23.–27. augustini 2022. Rohkem infot siin.
Lindau kohtumine 2021
70. Lindau kohtumine toimus 27. juunist 2. juulini 2021 virtuaalselt ligi 70 tundi kestnud programmina. Eestist osalesid Tartu ülikooli füüsika instituudi materjaliteaduse nooremteadur Kristjan Kalam ja Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaadi ravijuhendite metoodikanõunik Urmeli Katus. Osalejate muljed leiab siit. Rohkem infot Lindau kohtumiste veebilehel.
Lindau kohtumine 2020
2020. aasta kohtumine toimus 28. juunist kuni 1. juulini online-teaduspäevade formaadis. Eestist osalesid Tartu ülikooli füüsika instituudi materjaliteaduse nooremteadur Kristjan Kalam ja Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaadi ravijuhendite metoodikanõunik Urmeli Katus, kes said kutse ka 2021. aasta kohtumisele. Rohkem infot siin.
Lindau füüsikakohtumine 2019
69. Lindau kohtumine toimus 30. juunist 5. juulini 2019. a ning oli pühendatud füüsikale. Peamised teemad olid kosmoloogia, laserfüüsika ja gravitatsioonilained. Eestit esindas Priidik Gallagher Tartu ülikooli füüsika instituudist. Kohtumisele oli kutsutud 42 Nobeli preemia laureaati, sh 2018. a füüsikaauhinna pälvinud Donna Strickland ja Gérard Mourou. Täpsemalt Lindau kohtumise kodulehel www.lindau-nobel.org. Vt Priidik Gallagheri muljeid „Füüsikakohtumine Lindaus“.
Lindau füsioloogia ja arstiteaduse kohtumine 2018
Juunis 2018 toimus 68. Lindau kohtumine (valdkond: füsioloogia ja arstiteadus). Eesti-sisese avaliku konkursi alusel valis akadeemia välja kolm andekat noort teadlast Eesti esindamiseks teises, siis juba rahvusvahelises voorus, mille lõpptulemusel õiguse kohtumisel osalemiseks said kõik Eestist väljavalitud:
Nende ühist kokkuvõtet vt siit.
Kohtumisel osales kaheastmelise konkursi tulemusena ca 600 andekat noorteadlast üle kogu maailma. Kuue päeva jooksul oli neil võimalik vahetult osa saada 39 nobelisti inspireerivatest loengutest, interaktiivsetest meistriklassidest, sundimatus õhkkonnas toimuvatest kohtumistest. Täpsem info kohtumiste kohta: www.lindau-nobel.org.
Lindau keemiakohtumine 2017
Juunis 2017 toimus 67. Lindau kohtumine (valdkond: keemia ja lähedased erialad). Eesti-sisese avaliku konkursi alusel valis Akadeemia välja kolm andekat noort keemikut Eesti esindamiseks teises, siis juba rahvusvahelises voorus, mille lõpptulemused selgusid: õiguse osaleda kohtumisel sai Gert Preegel Tallinna tehnikaülikooli keemia- ja biotehnoloogiainstituudist. Tema kokkuvõtet vt siit.
Kohtumisel osales kaheastmelise konkursi tulemusena üle 400 andeka noorteadlase üle kogu maailma. Kuue päeva jooksul oli neil võimalik vahetult osa saada enam kui 30 nobelisti inspireerivatest loengutest, interaktiivsetest meistriklassidest, sundimatus õhkkonnas toimuvatest kohtumistest. Täpsem info kohtumiste kohta: www.lindau-nobel.org.
Lindau füüsikakohtumine 2016
Juunis 2016 toimus 66. Lindau kohtumine (valdkond: füüsika ja lähedased erialad). Kohtumisel osalemise õiguse võitis kaheastmelise konkursi tulemusena umbes 400 andekat noorteadlast 80 riigist üle maailma. Kuue päeva jooksul oli neil võimalik vahetult osa saada enam kui 30 nobelisti inspireerivatest loengutest, interaktiivsetest meistriklassidest, sundimatus õhkkonnas toimuvatest kohtumistest.
Eesti aeaduste akadeemia poolt nimetatuna osales kohtumisel Tartu ülikooli materjaliteaduste doktorant Marta Tarkanovskaja.
Eestist on 2006. aastast alates akadeemia vahendusel Lindausse lähetatud 18 noort teadlast; osaluskulud katab kohtumisi korraldav kogu koostöös akadeemiaga. Vaata osaleja vahetuid muljeid siit.
Nobelistide loengud on järelvaadatavad veebis: www.mediatheque.lindau-nobel.org/
Lindau kohtumine 2015
Noorteadlaste ja Nobelistide interdistsiplinaarne kohtumine – füsioloogia ja arstiteadus, füüsika, keemia.
29.06–03.07.2015, Lindau, Saksamaa
Käesoleva aasta kohtumine toimus interdistsiplinaarsena, osalejateks kraadiõppurid ja teadurid mitmelt erialalt: füsioloogia ja/või arstiteadus, füüsika, keemia. Eestis valib konkursipõhiselt kandidaate Lindau kohtumistest osavõtuks Eesti Teaduste Akadeemia; seekordseks Eesti esindajaks osutus nanotoksikoloog Olesja Bondarenko (PhD; Keemilise ja bioloogilise füüsika instituut). Muljeid Lindaust vt siit.
Lindau kohtumine 2014
Noorte majandusteadlaste ja Rootsi riigipanga majandusteaduse auhinna laureaatide kohtumine.
19.–23.08.2014, Lindau, Saksamaa
Looduskaunis Lindau linnakeses kohtuvad augustis 2014 viiendat korda paarkümmend Rootsi riigipanga poolt Alfred Nobeli mälestuseks antava majandusauhinna laureaati ja 450 andekat noort majandusspetsialisti ja -teadlast kogu maailmast. Kohtumine loob avatud keskkonna põlvkondadevaheliseks multikultuurseks kogemustevahetuseks ja aruteluks, mille keskmeks on seekord kavandatud nii ülemaailmse majandus- ja finantskriisiga seotud küsimused, keskpanganduse süsteemi arengud kui ka rahvusvahelise vabakaubandusega seotud probleemid.
Majandusüliõpilased, -spetsialistid ja noorteadlased valitakse oma riigi parimate hulgast. Eestis nimetab kandidaate Lindau kohtumistest osavõtuks Eesti Teaduste Akadeemia, lõppvaliku teeb Lindau Nõukogu hindamiskomisjon. Valituks osutus Tartu ülikooli majandusteaduskonna doktorant Allan Teder.
Stipendiumi eesmärk on aidata kaasa naisteadlaste nähtavusele ja edendada soolist võrdõiguslikkust teadusmaailmas ning inspireerida teadlaste järgmisi põlvkondi. Konkurss stipendiumitele korraldatakse igas riigis eraldi, laureaadid kuulutatakse välja ühisel tseremoonial.
Stipendium antakse tunnustusena senise töö eest ja taotluses esitatud aastase uurimistöö elluviimise toetuseks. Stipendiumi tuleb kasutada teadusuuringute tegemiseks Eestis. Rahakasutust hiljem ei kontrollita, aasta möödudes tuleb esitada lühike ülevaade tehtud uurimistööst ja selle tulemustest.
2024. aastal andsid Balti riikide teaduste akadeemiad ja UNESCO rahvuslikud komisjonid koostöös haridus- ja teadusministeeriumitega välja „Baltic Women in Science“ stipendiume (vt Vastastikuse mõistmise memorandumit ja memorandumi lisa 1, ingl k). Ühine auhinnatseremoonia toimus Vilniuses.
Eesti teadlastest pälvisid 2024. aastal stipendiumid Mari Tõrv, Kadri-Ann Pankratov ja Marju Himma.
2024. AASTA KONKURSS
Eestis anti 2024. aastal naisteadlastele välja kolm 7000 euro suurust stipendiumit järgmiselt:
Frascati manuaali teadusvaldkondade ja -erialade klassifikaator
HINDAMINE
Hinnatakse planeeritavat uurimisprojekti: selle fookuses oleva probleemi lahendamise olulisust teadusvaldkonnas, projekti teaduslikku taset, eesmärke, valitud metoodikat ja sisu, teadusliku lähenemise originaalsus ja uurimisküsimuste ja probleemi kirjelduse selgust, eesmärkide saavutatavust etteantud ajaraamis. Lisaks võetakse arvesse ka teisi esitatud dokumente ja informatsiooni.
Eestis hindab kandidaate Eesti teaduste akadeemia poolt moodustatud komisjon, mis koosneb akadeemikutest ja varasematest konkursi võitjatest: akad Kalle Kirsimäe (komisjoni esimees), akadeemikud Krista Fischer, Maarja Grossberg-Kuusk (kes on ühtlasi ka varasem konkursi võitja) ja Tiina Randma-Liiv ning varasemad konkursi võitjad Els Heinsalu ja Tuul Sepp.
Lisainfo: Terje Tuisk, terje.tuisk@akadeemia.ee, +372 511 0356
____
Kuni 2023. aastani anti stipendiume välja L’Oréal Balticu algatuse „Naised teaduses“ raames. Algatus tegutses Lätis 2005–2023, Eestis ja Leedus 2017–2023. Koostöös UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni ja Eesti teaduste akadeemiaga toetati Baltikumi naisteadlaste professionaalset arengut, aidates neil saavutada uusi eesmärke ja tuues seeläbi kasu nii teadusele kui ühiskonnale laiemalt. Ühiskondlikele väljakutsetele aitab lahendusi leida teadus ja teadus vajab võrdselt nii mehi kui ka naisi.
Ülemaailmne algatus „Naised teaduses“ (For Women in Science) loodi 1998. aastal. Alates sellest ajast on UNESCO ja L’Oréal selle kaudu ühiselt panustanud teaduse arengusse. Algatuse kaudu tunnustatakse noori naisteadlasi ja toetatakse neid oma eesmärkideni jõudmisel ja oma teadussaavutuste võimalikult laial tutvustamisel.
Programmi info: www.forwomeninscience.com
L’ORÉAL BALTICU ALGATUSE „NAISED TEADUSES“ LAUREAADID
2023 à 7000 eurot | • Dr Triin Laisk, Tartu ülikooli genoomika instituudi reproduktiivgeneetika ja genoomika kaasprofessor • Kertu Liis Krigul, Tartu ülikooli genoomika instituudi mikrobioomika nooremteadur Vaata rohkem siit. |
2022 à 6000 eurot | • Dr Ester Oras, Tartu ülikooli teadlane • Karolina Kudelina Tallinna tehnikaülikooli doktorant Vaata rohkem siit. |
2021 à 6000 eurot | • Dr Kaija Põhako-Esko, teadlane • Mari-Ann Lind, Tartu ülikooli doktorant Vaata rohkem siit. |
2020 à 6000 eurot | • Prof Maarja Grossberg, Tallinna tehnikaülikooli teadlane • Lisandra Marina Da Rocha Meneses, Eesti maaülikooli nooremteadur. Vaata rohkem siit. |
2019 à 6000 eurot | • Dr Tuul Sepp, Tartu ülikooli loomaökoloogia teadur • Kaarin Parts, Tartu ülikooli botaanika ja ökoloogia doktorant |
2018 6000 eurot | Dr Karin Kogermann, Tartu ülikooli meditsiiniteaduskonna farmaatsia instituudi dotsent ja juhtivteadur |
2017 6000 eurot | Dr Els Heinsalu, Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur Vaata pikemat uudist siit. |
Alates 2015. aastast annab Eesti teaduste akadeemia välja eriauhindu õpilaste teadustööde riikliku konkursil. Traditsiooniliselt on akadeemikutest koosnev žürii võitjad väja valinud peale vestlusi parimate tööde autoritega õpilaste teadusfestivalil.
Akadeemia presidendi eripreemiad teadlastee lootustandva alguse eest:
Tunnustatute juhendajad said tänukirjad.
Akadeemia presidendi eripreemiad teadlastee lootustandva alguse eest:
Tunnustuse pälvisid lisaks ka kaks põhikooli õpilaste tööd:
Tunnustatute juhendajad said tänukirjad.
Auhinnad õpilastele ja nende juhendatele:
Tulenevalt eriolukorrast koroonaviiruse leviku tõkestamiseks jäi 2020. aastal Tartus Eesti rahva muuseumis toimuma pidanud õpilaste teadusfestival ära. Siiski valis akadeemia žürii kirjalike tööde seast välja oma lemmikud ja eriauhinnad anti järgmistele töödele:
Auhinnad juhendajatele:
Realia
Naturalia
Socialia
Humaniora
Teadusauhinnad üliõpilastele on Eesti teaduste akadeemia loodud rahalised teadusauhinnad üliõpilastele, mis on sisse seatud eesmärgiga avaldada tunnustust teadustöös väljapaistvaid tulemusi saavutanud üliõpilastele ning stimuleerida võimekate üliõpilaste iseseisvat uurimistegevust. Alates 2016. aastast on Eesti teaduste akadeemia üliõpilastööde konkurss liidetud Eesti teadusagentuuri korraldatava üliõpilaste teadustööde riikliku konkursiga.
2023. a üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi väljakuulutamine. Haridus ja teadusministri käskkiri 30.06.2023 nr 1.1-2/23/189. Konkursi väljakuulutamise teade.
Teaduste akadeemia annab preemiad välja järgmiselt:
Eesti teaduste akadeemia presidendi eripreemiad (kokku 9424,78 eurot):
1) rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustöö eripreemia „Lootustandvate sähvatuste eest“ - π × 500 eurot (1570,80 eurot);
2) doktori- ja magistriõppe üliõpilaste teadustööd:
a) I eripreemia „Elegantseima üliõpilastöö eest“ - π × 1500 eurot (4712,39 eurot);
b) II eripreemia „Ebatraditsioonilise (unconventional) üliõpilastöö eest“ – π × 1000 eurot (3141,59 eurot).
Eesti teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapitali eripreemiad riigiõiguse valdkonnas tehtud teadustöödele (kokku 6700 eurot):
1) üks rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustöö eripreemia 1500 eurot; 2) üks magistriõppe üliõpilaste teadustöö eripreemia 2200 eurot;
3) üks doktoriõppe üliõpilaste teadustöö eripreemia 3000 eurot.
Eripreemiad
Tänukirjad juhendajatele
Eesti teaduste akadeemia presidendi tänukirjad pälvisid premeeritud tööde juhendajad: Sille Remmi juhendaja Markus A. Seeger, Juhan-Henrik Uppini juhendaja Žanna Pärtlas ja Mona Küütsi juhendaja Indrek Must.
Eripreemiad
Tänukirjad juhendajatele
Eesti teaduste akadeemia presidendi ja teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapitali eripreemiad.
Eesti teaduste akadeemia presidendi eripreemiad
Eesti teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapitali eripreemia (800 eurot) rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe astmes
Eesti teaduste akadeemia eripreemiad:
Eesti teaduste akadeemia presidendi eripreemiad:
Tänukirjad komisjoni poolt esiletõstetud töödele:
Eesti teaduste akadeemia presidendi eripreemiad:
Tänukirjad komisjoni poolt esiletõstetud töödele:
Eesti teaduste akadeemia presidendi eripreemiad:
Diplomid: